Sitemap

پروکسی در مقابل VPNنویسنده : admin


پروکسی در مقابل VPN – تفاوت چیست؟

پروکسی در مقابل VPN

پروکسی در مقابل VPN

 

هدف از استفاده از هر دو شبکه اختصاصی مجازی و سرور های پروکسی برای پنهان کردن هویت کاربران، و یا به جعل برخی جغرافیایی محل (به عنوان مثال خدمات جغرافیایی قفل شده مانند بسیاری از وب سایت های جریان تلویزیون ممکن است در خارج از کشور خود را از مبدا تماشا). بسیاری از ارائه دهندگان VPN، علاوه بر ارائه VPN نیز به نوعی از خدمات پروکسی ارائه، و همچنین بسیاری از سرور های پروکسی عمومی است که می تواند به صورت رایگان استفاده می شود وجود دارد.

بنابراین سوال برای بسیاری از مردم است چه تفاوت بین یک پروکسی و VPN است؟ “، و شاید حتی مهم تر،” آیا من نیاز به استفاده از VPN یا خواهد شد ارزان تر / کت و شلوار پروکسی رایگان نیازهای من؟ “.
اگر چه اجرای یک تابع مشابه، فرآیندهای واقعی درگیر بسیار متفاوت هستند، و در نتیجه عواقب بسیار متفاوتی دارند.

موضوع بیشتر توسط این واقعیت است که تعدادی از انواع مختلف خدمات پروکسی در دسترس وجود دارد پیچیده است.

سرور های پروکسی

پروکسی (از لحاظ فنی یک پروکسی باز) سرور یک کامپیوتر است که به عنوان یک واسطه بین کامپیوتر شما و اینترنت عمل می کند. هر گونه ترافیک روت از طریق یک پروکسی سرور به نظر می رسد از آدرس IP آن می آیند، نه کامپیوتر شما. بر خلاف سرویس دهنده VPN، سرور های پروکسی لازم نیست به اختصاص منابع به رمزنگاری تمام ترافیک که از طریق آنها عبور می کند، و بنابراین می تواند اتصالات به طور همزمان از یک بسیاری از کاربران بزرگ تر (معمولا ده ها هزار نفر) را قبول

سرور های پروکسی معمولا با اینترنت با استفاده از یکی از ۲ پروتکل های مختلف ارتباط برقرار کنند؛ HTTP یا SOCKS.

سرور HTTP پروکسی

پروتکل HTTP طراحی شده است برای تفسیر ترافیک در سطح HTTP، که بدان معنی است که آن را تنها می تواند ترافیک که با http شروع می شود که مسئولیت رسیدگی: // یا shttp: //، به عنوان مثال صفحات وب *. از این رو تنها برای گشت و گذار وب خوب است، اما چون همه در آن است انجام است دست زدن به درخواست های HTTP، آن را سریع تر از هر دو پراکسی Socks و یا سرویس دهنده VPN است.

مزایا

ارزان (و اغلب رایگان)
خواهد مخفی کردن آی پی خود را از چک اساسی، و برای دسترسی به برخی از وب سایت جغرافیایی محدود و برای ایجاد حساب است بنابراین خوب
منفی

فقط برای دسترسی به وب سایت های مفید *
استفاده هوشمندانه از فلش و یا جاوا اسکریپت اجازه می دهد تا بسیاری از وب سایت برای تشخیص IP واقعی خود را
ترافیک HTTP رمزگذاری نشده است، به طوری که سیستم های نظارت دولت و ISP شما می توانید ببینید چه شما انجام می دهند. اگر از طریق HTTPS متصل (SSL) پس از آن ترافیک می تواند بررسی شود، اما IP وب سایت HTTPS را می توان وارد سایت شوید. رمزگذاری SSL تقریبا به طول کلید ۱۲۸ بیتی معادل است.
هر مرورگر وب باید به صورت جداگانه تنظیم شود تا استفاده از پروکسی سرور. با این حال، خبر خوب این است که این است که به خوبی در تمام مرورگرها پشتیبانی
سرور پراکسی پراکسی

SOCKS سرورها ترافیک شبکه تفسیر نه در همه، که باعث می شود آنها خیلی بیشتر انعطاف پذیر، اما از آنجا که معمولا دست زدن به ترافیک بیشتر، معمولا کندتر است. مزیت بزرگ از پروتکل SOCKS این است که آن پشتیبانی از هر نوع ترافیک اینترنت، مانند POP3 و SMTP برای ایمیل ها، چت IRC، FTP برای آپلود فایل به وب سایت ها، و فایل های تورنت. آخرین تکرار از پروتکل SOCKS5 است.

مزایا

می توانید هر نوع از ترافیک اینترنت را اداره کند (از جمله مشابه)
منفی

آهسته تر از HTTP
هر قطعه از نرم افزار (به عنوان مثال کلاینت بیت تورنت) باید به صورت جداگانه پیکربندی شود
مسائل امنیتی همان HTTP
اگر شما فقط نیاز به پنهان کردن هویت خود را برای بیت تورنت دانلود پس از آن، یک پراکسی Socks با یک اتصال SSL ممکن است همه شما نیاز داشته باشد.

سرور های پروکسی عمومی

از آنجا که سرور های پروکسی می توانید بسیاری از اتصالات قبول، بسیاری از سرویس دهنده های عمومی فنر تا که اجازه می دهد هر کسی که به استفاده از آنها. هر دو HTTP و جوراب سرورهای موجود (با HTTP بودن معمول تر است) هستند، لیستی از که می توان یافت، همراه با آدرس IP و شماره پورت لازم از این سایت ها لیست به عنوان رایگان پروکسی.

متاسفانه، سرور های پروکسی عمومی تمایل به بسیار ناپایدار که در و خارج از خط بدون اطلاع و متفاوت بسیار در سرعت آنها ارائه دهد. علاوه بر این، شما باید به اعتماد صاحبان سرپرستی پایان نامه سرورهای ناشناس را با اطلاعات اغلب بسیار حساس است، و هیچ پشتیبانی در دسترس وجود دارد. از سوی … آنها رایگان!

سرور های پروکسی خصوصی

این سرور های پروکسی هستند البته نه به روی عموم باز، و برای هزینه در دسترس هستند. VPN.S، برای مثال، ارائه می دهد هر دو HTTP و SOCKS5 خدمات، در حالی که BTGuard تعیین و TorGuard ارائه SOCKS5، تورنت خدمات.

این خدمات تمایل به اعتماد، توسط شرکت های با شهرت خوب اجرا شود، و حمایت جامع. آنها همچنین اغلب ارائه نرم افزار سفارشی – برای مثال BTGuard تعیین و TorGuard ارائه به مشتریان از پیش تنظیم بیت تورنت.

پراکسی های وب

خدمات پروکسی وب، مانند کسانی که در مخفی کردن الاغ و CyberGhost من، اتصال به یک سرور HTTP عمومی و به شما اجازه گشت و گذار در وب به صورت ناشناس از درون پنجره مرورگر خود را، بدون نیاز به دانلود و نصب هر گونه نرم افزار اضافی و یا پیکربندی تنظیمات Bowser خود را . آنها نیز رایگان است. با این حال، نه تنها با استفاده از چنین سرویس معمولا شما را در معرض یک جریان از آگهی، اما معمولا پایین می افتد زمانی که در مواجهه با هر چیزی مانند محتوای فلش و یا جاوا اسکریپت پیچیده است. علاوه بر این، بسیاری از بهتر شناخته شده آدرس پراکسی های وب IP به طور گسترده ای شناخته شده و مسدود شده توسط برخی از وب سایت. در حالی که فوق العاده آسان در نتیجه، استفاده عملی خود را تا حدی محدود است.

* از طریق استفاده از اتصال پروکسی به روش HTTP می تواند مانند پراکسی Socks رفتار می کنند، اما فقط با SSL یا https: // سایت های که از آن حمایت.

VPN

شبکه های خصوصی مجازی ایجاد یک رمزگذاری شده، تونل بین کامپیوتر شما و سرور میزبان، با ترافیک اینترنت در داخل و خارج از سرور میزبان رفتن. ISP و یا دولت شما فقط می توانید ببینید که شما را به سرور VPN و هیچ چیز دیگری متصل – فعالیت های خود، آدرس IP شما سفر کرده اند و غیره، همه و همه به طور کامل از آنها را پشت سر حداقل رمزنگاری ۱۲۸ بیتی پنهان است.

با این حال، سرور VPN می توانید ببینید چه شما تا به بر روی خط، همین دلیل است که ما احساس می کنیم این حیاتی است که ارائه دهنده VPN خوب به هیچ سیاهههای مربوط را نگه می دارد. هر چیزی کمتر و فعالیت کاربران آن ممکن است به خطر بیافتد (در نتیجه احتیاط با استفاده از VPN در وهله اول کار برکنار!).

اگر چه تنظیم VPN معمولا دانلود و نصب شامل یک مشتری VPN، یا در غیر این صورت پیکربندی کامپیوتر خود و یا دستگاه تلفن همراه، مهارت های محاسباتی مورد نیاز حداقل، و عرضه بسیاری از ارائه دهندگان دقیق گام به گام راهنمایی راه اندازی در هر صورت. یک چیز خوب این است که پس از نصب، تمام فعالیت های خود را به اینترنت، مهم نیست که برنامه استفاده می کنید، در حال حاضر به خیال راحت از طریق VPN روت.

تنها منفی قابل توجه به VPN هستند که آن را نسبتا گران، و فرایند رمزنگاری مالیات سرور به طوری که وقتی در دسترسی استفاده از اینترنت سنگین از طریق آنها می توانید به طرز محسوسی کم کردن سرعت.

مزایا

فعالیت های اینترنتی نیست را می توان در توسط ISP یا دولت جاسوسی
سطح بالایی از رمزگذاری (۱۲۸ بیتی برای ۲۰۴۸ بیتی)
تمام فعالیت های اینترنتی پوشانده (یک بار VPN بر روی دستگاه راه اندازی)
منفی

گران تر از پروکسی
می تواند در زمان اوج کمی آهسته
اگر ارائه دهنده VPN سیاهههای مربوط را نگه می دارد و سپس این ممکن است توسط مقامات به دست آمده
نتیجه گیری

VPN برتر در تقریبا در هر راه به پروکسی است. این فراهم می کند بسیار بهبود یافته گمنامی آنلاین، و محافظت کل بر روی خط زندگی خود را. علاوه بر این، به دلیل ISP ها می توانید فعالیت های آنلاین شما را کنترل کنند، آن را یک ابزار موثر برای دور زدن گلوگاه ISP است.

تنها دلیل واقعی برای انتخاب یک سرویس پروکسی است بیش از VPN قیمت، که ما درک می کنیم یک عامل واقعی برای بسیاری از است است. با این حال، برای به طور معمول کمتر از ۱۰ $ در هر ماه، خدمات VPN نشان دهنده ارزش بسیار خوبی برای پول است.

ما تنها با یک کلمه از احتیاط را ترک خواهد کرد: هیچ چیز در این جهان تا کنون کاملا ۱۰۰٪ امن است، پس مراقب باشید خارج وجود دارد!

برای سفارش و دانلود فیلتر شکن همین حالا اقدام کنید.

برچسبها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,