Sitemap

سرور پروکسینویسنده : admin


بخشی از واژه نامه نرم افزار شبکه:

سرور پروکسی

سرور پروکسی – توضیحات کامل

یک سرور پراکسی کامپیوتر اختصاص داده شده و یا یک سیستم نرم افزاری در حال اجرا در یک کامپیوتر است که به عنوان یک واسطه بین یک دستگاه نقطه پایانی، مانند یک کامپیوتر عمل می کند، و سرور دیگر که از آن کاربر و یا مشتری درخواست یک سرویس است. پروکسی سرور ممکن است در همان دستگاه به عنوان یک سرور فایروال وجود دارد و یا ممکن است در سرور جداگانه، که به جلو درخواست از طریق فایروال است.

یکی از مزایای یک پروکسی سرور است که کش آن می توانید تمام کاربران خدمت می کنند. اگر یک یا چند سایت های اینترنتی هستند که اغلب درخواست، این به احتمال زیاد در کش پروکسی، که زمان پاسخ کاربر را بهبود بخشد خواهد بود. پروکسی همچنین می توانید فعل و انفعالات آن، که می تواند fortroubleshooting مفید وارد شوید.

در اینجا یک مثال ساده از نحوه کار سرور های پروکسی است:
هنگامی که از یک پروکسی سرور درخواست برای یک منبع اینترنتی دریافت (مانند یک صفحه وب)، آن را در حافظه پنهان محلی خود از صفحاتی که قبلا به نظر می رسد. اگر آن صفحه را پیدا کرد، آن را برمی گرداند به کاربر بدون نیاز به جلو به درخواست به اینترنت. اگر صفحه در حافظه پنهان نیست، پروکسی سرور، اقدام به عنوان یک مشتری به نمایندگی از کاربر، استفاده از یکی از IP آدرس خود را به درخواست صفحه از سرور بر روی اینترنت می باشد. زمانی که صفحه بازگشته است، پروکسی سرور آن مربوط به درخواست اصلی و انتقال آن به کاربر است.

سرور های پروکسی را برای هر دو اهداف قانونی و غیر قانونی استفاده می شود. در شرکت، از یک پروکسی سرور استفاده می شود برای تسهیل امنیتی، کنترل و یا ذخیره اداری خدمات، میان اهداف دیگر. در یک زمینه کامپیوتر شخصی، سرور های پروکسی استفاده می شود برای فعال کاربران privacyand گشت و گذار ناشناس. سرور های پروکسی را نیز می توان برای هدف مخالف استفاده می شود: برای نظارت بر ترافیک و تضعیف حریم خصوصی کاربر.

به کاربر، پروکسی سرور نامرئی است؛ تمام درخواست های اینترنت و پاسخی است به نظر می رسد به طور مستقیم با سرور اینترنت پرداخته شده است. (پروکسی است که در واقع نامرئی؛ آدرس IP آن به عنوان یک گزینه پیکربندی به مرورگر و یا دیگر برنامه پروتکل مشخص شود.)

مشاهده یک ویدئو مقدماتی توضیح سرور های پروکسی (تعریف زیر ادامه):

رو به جلو و سرور های پروکسی معکوس
پروکسی رو به جلو ارسال درخواست از یک مشتری به بعد به یک وب سرور. دسترسی کاربران پروکسی رو به جلو به طور مستقیم با گشت و گذار به یک آدرس وب پروکسی و یا با استفاده از پیکربندی تنظیمات اینترنت خود را. پروکسی رو به جلو اجازه دور زدن فایروال ها و افزایش حریم خصوصی و امنیت برای یک کاربر است اما ممکن است گاهی اوقات مورد استفاده قرار گیرد برای دانلود مواد غیر قانونی مانند مواد کپی رایت و یا پورنوگرافی کودکان.

پروکسی معکوس شفاف رسیدگی به تمام درخواست برای منابع بر روی سرور مقصد بدون نیاز به هر گونه اقدام در بخشی از درخواست.

پروکسی معکوس استفاده می شود:

برای فعال کردن دسترسی غیر مستقیم که یک وب سایت اجازه ارتباط مستقیم به عنوان یک اقدام امنیتی است.
اجازه می دهد تا برای متعادل کردن بار بین severs.
به جریان محتوای داخلی به کاربران اینترنت است.
برای غیر فعال کردن دسترسی به سایت، برای مثال زمانی که یک ISP یا دولت بخواهد برای جلوگیری از یک وب سایت است.
سایت های ممکن است برای بیشتر یا کمتر دلایل قانونی مسدود شده است. پروکسی معکوس استفاده می شود برای جلوگیری از دسترسی به محتوای غیر اخلاقی، غیر قانونی و یا کپی رایت است. گاهی اوقات این دلایل موجه هستند اما گاهی اوقات توجیه مشکوک است. پروکسی معکوس گاهی اوقات سایت های خبری دسترسی که در آن کاربران می تواند مشاهده اطلاعات به بیرون درز جلوگیری می کند. آنها همچنین می توانند کاربران از سایت های دسترسی به جلوگیری از آن آنها می توانند اطلاعات در مورد دولت یا صنعت اقدامات را آشکار سازد. مسدود کردن دسترسی به وب سایت ممکن است به حق آزادی بیان را نقض کند.

مشاهده معرفی فیلم به معکوس سرور های پروکسی (تعریف زیر ادامه):

پروکسی های ناشناس مخفی کردن آدرس IP مشتری با استفاده از آنها اجازه می دهد برای دسترسی به مواد است که توسط فایروال و یا برای دور زدن ممنوعیت آدرس IP مسدود شده است. آنها ممکن است برای افزایش حریم خصوصی و / یا حفاظت از حمله استفاده می شود.

بسیار پروکسی های ناشناس مخفی حتی این واقعیت است که آنها هستند که توسط مشتریان استفاده می شود و در حال حاضر غیر پروکسی آدرس IP عمومی. بنابراین نه تنها آنها آدرس IP مشتری با استفاده از آنها را پنهان، آنها همچنین دسترسی به سایت های که ممکن سرور های پروکسی را مسدود می شود. نمونه هایی از پروکسی بسیار ناشناس شامل I2P و TOR.

جوراب ۴ و ۵ پروکسی ارائه سرویس پروکسی برای داده های UDP و DNS نگاه کردن عملیات علاوه بر ترافیک وب سایت. برخی از سرورهای پراکسی هر دو پروتکل جوراب را ارائه دهد.

پروکسی DNS رو به جلو خدمات نام دامنه (DNS) درخواست از شبکه های محلی به سرور DNS اینترنت در حالی که ذخیره برای افزایش سرعت.

پروکسی هک
در هک کردن پروکسی، مهاجم اقدام به سرقت بازدید از یک صفحه وب معتبر در صفحه اول و صفحات نتایج جستجوی یک موتور جستجو است. هکر پروکسی یک یا یک سایت جعلی تقلید از اصلی یا هر آنچه که آنها مانند نشان دادن مشتریان درخواست صفحه احساس کرده اند.

در اینجا چگونه کار می کند: مهاجم یک کپی از صفحه وب هدف یک پروکسی سرور ایجاد می کند و با استفاده از روش های مانند چاشنی کلیدی و لینک دادن به صفحه کپی شده از سایت های خارجی به طور مصنوعی افزایش رتبه بندی موتور جستجو خود را. صفحه معتبر کمتر رتبه بندی و ممکن است به عنوان محتوای تکرار، که در این صورت یک موتور جستجو ممکن است آن را از صفحه اول آن حذف می شود.

این شکل از هک نیز می توان مورد استفاده قرار گیرد برای ارائه صفحات با هدف های مخرب. پروکسی هک می توانید کاربران را به سایت بانکی جعلی مستقیم، برای مثال، به سرقت اطلاعات حساب که پس از آن می توانید به فروش می رسد و یا مورد استفاده برای سرقت پول از حساب. مهاجم همچنین می تواند هک را به کاربران مستقیم به یک سایت آلوده به تروجان به سازش ماشین آلات خود را برای انواع مقاصد نابکار استفاده کنید.

برخی از وسایل توسعه یافته اند به سازش توانایی های پروکسی. برنامه های خاص Flashand جاوا، جاوا اسکریپت، X فعال و برخی از پلاگین مرورگر دیگر را می توان مورد استفاده قرار گیرد به فاش کردن هویت یک کاربر پروکسی، بنابراین پروکسی باید در سایت های غیر قابل اطمینان استفاده نمی شود و یا در هر جایی که خواست نامش فاش نشود مهم است.

صاحبان وب سایت که مشکوک به قربانی هک پراکسی می تواند نظریه با جستجو برای یک عبارت است که می تواند تقریبا منحصر به فرد شناسایی به سایت تست شده است. سایت خود را باید برجسته در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) باشد. اگر یک سایت دوم با همان محتوا نشان می دهد، آن را ممکن است یک صفحه پروکسی.

الی کامپیوتر پسر توضیح می دهد با استفاده از پروکسی برای هک کردن:

کاربران می توانند پراکسی های وب آنلاین دسترسی داشته باشید و یا پیکربندی مرورگرهای وب به طور مداوم استفاده از یک پروکسی سرور. تنظیمات مرورگر شامل خودکار تشخیص داده و گزینه کتابچه راهنمای کاربر برای HTTP، SSL، FTP، و SOCKS پروکسی. سرور های پروکسی ممکن است بسیاری از کاربران خدمت و یا فقط یک در هر سرور. این گزینه ها از پروکسی های اشتراکی و اختصاصی به نام بود. تعدادی از دلایل پروکسی و در نتیجه تعدادی از انواع پروکسی سرورها وجود دارد، اغلب در هم تداخل دارند categories.Proxy امنیت سرور
سرور های پروکسی را در اشکال مختلف افزایش امنیت اما مانند بسیاری از چیزهایی که در محاسبات ممکن است آسیب پذیر خود را دارند. برای جلوگیری از حملات داس و حملات شبکه، مدیران باید نرم افزار را به روز نگه دارید، استفاده از تعادل بار، اجرا مجوز امن و احراز هویت و جلوگیری از ترافیک ناخواسته، انواع proxies.More مخرب و باز از پروکسی
پروکسی شفاف معمولا نزدیک به خروج از شبکه یک شرکت پیدا شده است. این پروکسی متمرکز ترافیک شبکه. در شبکه های شرکت ها، از یک پروکسی سرور مرتبط است با – یا بخشی از است – یک سرور دروازه که شبکه از شبکه های خارجی (معمولا اینترنت) و یک فایروال که شبکه از نفوذ در خارج محافظت می کند و اجازه می دهد تا داده ها به اسکن می شود جدا اهداف امنیتی قبل از تحویل به مشتری در شبکه است. این پروکسی با نظارت و مدیریت ترافیک شبکه به عنوان کامپیوتر در یک شبکه شرکت معمولا دستگاه های امن که نامش فاش نشود، برای انجام وظایف معمول دنیوی نیاز هستند کمک کند.

برای سفارش و دانلود فیلتر شکن همین حالا اقدام کنید.

برچسبها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,